Nieuwsbrief week 43

Winterpeen

Heerlijk genieten!

Wat een weelde! s’Ochtends de rode gloed over de mistbanken terwijl de koeien er net met de koppen boven uit steken. En 3 uur later met het t shirt in de zon om de laatste warme zonnestralen op te nemen. Een heerlijk gevoel. We zijn druk met de afronden de fase om bijna !1km! aan heggen en hagen op ons land te planten als ondersteuning voor de koeien en de diversiteit. En om de wind te breken natuurlijk! Dat wordt nog een hele klus. Dus wees als vast voorbereid dat we graag een beroep op jullie willen doen om nog een dagje te komen helpen planten 😉 En maandag rijden we weer af naar de Middelwaard om jullie te voorzien van heerlijke oesterzwammen!

Kijk zeker eens op hun site om beeld te krijgen van hoe het gaat! https://www.demiddelwaard.nl/

Geniet van de groenten deze week!

Deze week in de tas*

Groenten: Andijvie, pompoen, venkel, pastinaak, oesterzwammen

Fruit: Ananas, grapefruit, peer

 

Recept van de week

Noedelsoep met oesterzwammen (4 pers)

Ingrediënten

  • 4 eieren
  • 1 el crispy chili oil
  • 300 gr oesterzwammen
  • 1 el maïzena
  • 1 tl kerriepoeder
  • 200 ml frituurolie
  • 500 gr bruine rijstnoedels
  • 1 ui
  • 2 teentjes knoflook
  • 1 el olie
  • 1 (gele) paprika
  • een handje wilde wortelen
  • 200 g groene kool of spitskool
  • 1 tl 5-spice specerijenmengsel
  • 1 stukje verse gember van 3 cm
  • 2 tl miso
  • 2 el tomatenpuree
  • 2 el zoete ketjap
  • 1 liter groentebouillon van poeder of tablet
  • Evt. fijngehakte selderij en gefrituurde uitjes

Bereiding

  1. Kook de eieren 6 minuten. Pel ze en rol ze door wat crispy chili oil. Zet even opzij.
  2. Scheur de oesterzwammen in dunne reepjes. Meng de maïzena met het kerriepoeder en wat zout en haal de oesterzwammen erdoor.
  3. Verhit de olie in een pannetje met een dikke bodem en bak de oesterzwammen in 5 minuten krokant. Laat even uitlekken op keukenpapier.
  4. Kook de noedels gaar volgens de gebruiksaanwijzing.
  5. Snij de ui en de knoflook fijn en fruit ze glazig in wat olie. Snij ook de paprika, wortel en de groene kool (of spitskool) en bak deze even mee. Strooi er 5-spice poeder over en rasp de gember erbij. Ook even meebakken. Roer er de miso, tomatenpuree en ketjap door en blus af met de bouillon. Warm alles goed door.
  6. Schep de bouillon met de groente in kommen of diepe bordjes. Roer er de noedels door. Halveer de eitjes en leg ze op de noedels. Schep een hoopje oesterzwammen erop. Bestrooi met de selderij en gefrituurde uitjes.

Serveer met zoetzure komkommer, crispy chili oil en kroepoek.